בלוג - שיווק וידאו לעסקים

אופטימיזציית שיווק וידאו ביוטיוב חשוב לקידום אתרים עסקיים - Vseo

שיווק וידאו ביוטיוב

שיווק באמצעות וידאו לעסקים זה תחום חם ופופולרי, שהולך ומתחזק בשנים האחרונות. מהפכת הסמארטפונים והגדאגטים עזרה לכך משמעותית ויש לזה עוד מגוון סיבות. אנשים אוהבים לצפות בוידאו ואוהבים לצרוך סרטונים בכל פלטפורמה אפשרית – יוטיוב, פייסבוק, סנאפצ'ט וכו'. בנוסף לזאת, היום קל יותר מאי פעם לייצר סרטוני וידאו ברמה גבוהה לשיווק העסק שלך ללא צורך באמצעים נוספים יקרים ושחקנים שמעבירים את המסר השיווקי באמצעות צילום בוידאו .

 

כיום, מעל 90% מהצרכנים מעדיפים לראות סרטון אודות מוצר או שירות מאשר לקרוא טקסטים ארוכים מדי, אפילו בסמארטפונים. לכן, ישנה חשיבות מכרעת ליצירת סרטוני וידאו אפקיטיביים, שישווקו בפייסבוק וכמו-כן, ביוטיוב, שעונים על צרכי הגולשים, הלקוחות הפוטניצאליים שלך. לכן, שיווק סרטונים בפייסבוק וביוטיוב חשובים לקידום העסק שלך על מנת להביא יותר תנועה, טראפיק לאתר העסקי שלך .תוכן ויזואלי משיג את אחוזי המעורבות הגבוהים ביותר, תמונות, וידאו או צילום בוידאו מושכים את העין של הלקוחות או הגולשים לאתר. מחקר שפורסם ב- Vidyard בדק ומצא ש- 82% מהמשווקים דיווחו על הצלחה במאמצי השיווק שלהם כשהשתמשו בשיווק  וידאו באתר העסקי.

2019 הפכה לשנה המשמעותית ביותר עבור שיווק בוידאו לעסקים ולאתרים עסקיים בארץ ובחו"ל. תוכן וידאו שיווקי הפך לעניין חשוב בכל פעילות עסקית  שחשובה לעסקים שרוצים לצמוח ולהתקדם בפן העסקי והשיווקי על מנת להביא יותר לקוחות ויותר מכירות לעסק שלהם.


שיווק בוידאו באמצעות תוכן הפך ב-2018 ובעיקר ב-2019 לנכס צאן ברזל לכל אתר עסקי שנבנה בראייה שיווקית נכונה ומשווע ללקוחות חדשים במדיה האינטרנטית וברשתות החברתיות ובעיקר בפייסבוק ויוטיוב שהוא הכוח הוידאו המניע החזק ביותר לקידום העסק אחרי מעצמת גוגל. גוגל וגם יוטיוב משקיעים מילארדים בפיתוח מתמיד של מנוע החיפוש שלהם(גוגל קנו את יוטיוב כבר לפני 13 שנה) ולכן, מנוע החיפוש גוגל וכמו-כן יוטיוב מחשיבים את תנועת הגולשים שבאה לאתר מסויים או דף נחיתה בהתאם לביטויי החיפוש והקישורים הרלוונטיים לאתר שלך במונחי החיפוש של גוגל ויוטיוב לכן, בנוסף לקידום האורגני שלך כבעל עסק שברשותו אתר עסקי, אתה צריך לשווק את האתר בפלטפורמות שיווק ומדיה נוספות כגון: יוטיוב ופייסבוק עם תכני וידאו, צילומי וידאו לעסק על מנת להביא תנועה של קונים לאתר שלך וליצור מודעות וזיכרון לשירות שלך באתר.

עיצוב ובניית אתר ושיווק וידאו -צילום וידאו עם רחפן מול שבעת הכוכבים

כתוב תיאור מעניין ומניע לפעולה, Call To Action, ושלב בו קישורים למקומות נוספים. אם הסטטוס של מס' הצופים שלכם יהיה מדוייק, אמין וטוב- אתם תזכו לצפיות רבות יחסית מבין הגולשים שלכם, שיחשפו לסרטון שלך בניוז-פיד. חשוב שבהתחלת הסטטוס צריך להעביר את המסר המרכזי או הסיבה לצפות בסרטון שלך. פרסום ממומן בפייסבוק מסייע לקידום העסק שלך כאשר אתה יוצר מודעת פייסבוק עם מסר שיווקי ווידאו, שפונה לקהל הלקוחות שלך, שמפולח לפי גיל, מגדר, איזור גיאוגרפי וכו' אתה בעל עסק תיצור חשיפה לעסק או המותג שלך ותביא לטראפיק (תנועת לקוחות) לאתר שלך, שרוכש את המוצר או השירות שלך.


חיפוש סרטונים ביוטיוב ובגוגל מצוי בעלייה מתמדת בשיעור של 70% מדי שנה.  במהלך השנים האחרונות. אנשים מעדיפים לראות סרטון שידריך או ידגים להם כיצד עושים מדיטציה או כיצד לישון נכון בלילה או כיצד להשתמש במוצר כלשהוא. זו הזדמנות מצויינת עבור משווקים ובעלי עסקים לנצל את הפלטפורמה הזאת על מנת לצלם בוידאו עסקים וליצור סרטונים מנצחים עם תוכן שיווקי, שמוכר את העסק.

תכנון נכון של עיצוב ובניית אתר שיווק וידאו בפייסבוק ובמדיה החברתית עם צילום בוידאו  (למשל: יוטיוב, גוגל+, טוויטר וכו') הוא דבר חיוני והכרחי לכל עסק שרוצה תדמית ופרסום מחדש של העסק שלו בפייסבוק, יוטיוב ובאינטרנט .


להלן כלים שימושיים, שיסייעו לך בעל עסק בפרסום ושיווק בפייסבוק וביוטיוב:


כבעל עסק אתה צריך להתחיל הכי חזק שאתה יכול ולאט לאט להגביר את הקצב. לוקח בערך 2-3 שניות זה הזמן שלוקח לגולש בפייסבוק או ביוטיוב להחליט אם הוא ימשיך לצפות בסרטון שלך או פשוט יגלול הלאה. לכן, התחל בבוסט הכי גדול שלך כלומר: סרטון רלוונטי ומושך , כותרת חזקה ומושכת, שתמשוך את קהל הגולשים אל הסרטון שלך (וגם ביוטיוב) על מנת לבצע רכישה או קנייה של המוצר או השירות(המרה), שאתה מציע ללקוחות שלך.

 

להלן 5 דרכים ליצירת סרטון מנצח בפייסבוק וגם ביוטיוב: 

 

1. הוסף כותרת לסרטון - ישנה חשיבות גדולה להעלות כותרת נכונה לשיווק מודעה או סרטון בפייסבוק בחר כותרת נכונה, שמעבירה את המסר המרכזי של הסרטון  שלך. בחירת תמונה מתאימה וצילום בוידאו מתאימים מוצלחים יגבירו את מס' החשיפות של העסק שלך לאורך זמן. התמונה המקדימה (Thumbnail) והמושכת של הסרטון שלך היא סימן ההיכר והחשוב ביותר, המוביל ברוב המקומות  בפייסבוק. התמונה והוידאו מושכים את העין אצל הגולש ועם מסר שיווקי נכון הגולש יגלה עניין במודעה העסקית או הסרטון שלך ויעזור לך בשיווק בפייסבוק. האפשרות הכי טובה, היא להעלות תמונה מהמחשב שלכם, שיכולה להיות אחרת לגמרי מתוכן הסרטון וכמו-כן, להעלות סרטון מתאים עם מסר שיווקי לאחר צילום בוידאו נכון על מנת לשווק ולמכור את המודעה העסקית שלך בפייסבוק וגם ביוטיוב שהוא כוח הפרסום והשיווק השני בגודלו אחרי מעצמת גוגל .

2. בחר קטגוריה ותגיות כדי לחבר את הסרטון לארכיונים שונים בפייסבוק. כאשר אתה מוסיף קטגוריות ותגיות אתה נותן לפייסבוק עוד הזדמנויות להבין על מה הסרטון שלכם מדבר והיכן להציג אותו לגולשים שלכם, שיתעניינו בו.

3. תיאור מעניין ומניע לפעולה, Call To Action, ושלבו בו קישורים למקומות נוספים. אם הסטטוס של מס' הצופים שלכם יהיה מדוייק, אמין וטוב- אתם תזכו לצפיות רבות יחסית מבין הגולשים שלכם, שיחשפו לסרטון שלך בניוז-פיד. חשוב שבהתחלת הסטטוס צריך להעביר את המסר המרכזי או הסיבה לצפות בסרטון שלך. פרסום ממומן בפייסבוק מסייע לקידום העסק שלך כאשר אתה יוצר מודעת פייסבוק עם מסר שיווקי ווידאו, שפונה לקהל הלקוחות שלך, שמפולח לפי גיל, מגדר, איזור גיאוגרפי וכו' אתה בעל עסק תיצור חשיפה לעסק או המותג שלך ותביא לטראפיק (תנועת לקוחות) לאתר שלך, שרוכש את המוצר או השירות שלך.


סיכום: צילום וידאו, עריכה נכונה והעלאתו ליוטיוב או פייסבוק עם תוכן שיווקי שמוכר מביא לחשיפה וזכירה יותר טובה אצל לקוחות פוטניצאליים, שרוכשים את המוצר או השירות של העסק שלך. צור עימנו קשר ונשמח לסייע לך עם חבילת עיצוב ובניית אתר, עריכת וידאו ושיווק וידאו ביוטיוב על מנת להביא לך יותר לקוחות ויותר פניות לעסק שלך

.